Ochrana zvířat a přírody

volby 2017

ÚVOD

My, níže podepsané organizace, spolky a hnutí zastupující miliony občanů řádáme politické strany kandidující ve vlnách 2017 do Poslanecké sněmovny, aby se věnovaly následujícím tématům:

Ochrana přírody – zavedení environmentálního ekonomického modelu
Jakýkoliv zásah do životního prostředí by se měl hodnotit hlavně z pohledu udržitelnosti, tzv. “Nature First”.

Ochrana volně žijících zvířat – revize zacházení se zvěří
Zrušit výjimky pro tato zvířata v cirkusech, zábavních parcích či v rámci myslivosti pro výcvik psů či norování. Minimalizovat dopady zemědělství na volně žijící zvěř (sečení). Dbát na jejich maximální welfare – udrřvat pro ně maximum přirozeného prostředí. Zpřísnit kontroly dodržování zákona proti týrání, zpřísnit tresty a zjednodušit jejich vymáhání.

Ochrana hospodářských zvířat – maximální možné welfare opatření
Zpřísnit evropskou směrnici na welfare hospodářských zvířat podle západních zemí. Zakázat export do jiných zemí. Zrušit klecové chovy. Snižovat či zrušit dotace živočišného průmyslu. Zpřísnit kontroly dodržování zákona proti týrání, zpřísnit tresty a zjednodušit jejich vymáhání.

Ochrana domácích zvířat – revize zacházení s domácími mazlíčky
Propagovat adopci z útulků. Monitorovat a zakázat množírny. Zpřísnit kontroly dodržování zákona proti týrání, zpřísnit tresty a zjednodušit jejich vymáhání.

Očekáváme, že se tato témata objeví už ve volební kampani, abychom se my, voliči, mohli rozhodnout, koho z Vás tam pošlem.

PODEPSALI

Výčet organizací, spolků a hnutí hájících uržitelnost, ekologii a etiku.